materiály

Hlavní prioritou je, aby pro vás oblečení bylo ušito z co nejkvalitnějších materiálů a za určitých podmínek. Hlavními principy pomalé módy jsou kvalita, etika a udržitelnost. A tak dbáme na to, aby tyto faktory byly splněny. Pracujeme jen s udržitelnými a přírodními materiály, které nezatěžují životní prostředí, naše tělo a které nám dlouho vydrží.

 

biobavlna

Biobavlna je vlákno, které bylo extrahováno pouze z přírodních semen a při jejichž pěstování nebyly použity pesticidy nebo chemikálie, které jsou škodlivé pro zdraví a ekosystém. Ve skutečnosti jsou škůdci v udržitelném zemědělství kontrolováni pomocí jiného hmyzu, který je eliminuje.

V případě organické bavlny použitá semena nejsou nikdy transgenní. Zatímco v konvenční bavlně se obvykle používají geneticky modifikovaná semena, aby byla odolnější vůči škůdcům.

Díky absenci pesticidů a herbicidů je půda zdravější, což znamená, že pěstování bavlny vyžaduje méně vody. Biobavlna má proto menší dopad na životní prostředí. Udržuje také řeky, jezera nebo jakoukoli pitnou vodu bez toxických látek. Takovéto pěstování bavlny, je vůči planetě mnohem ohleduplnější, než pěstování tradiční bavlny.

výhody organické bavlny

Výhod organické bavlny je mnoho. Mezi nimi však vynikají následující výhody při použití v oděvu nebo obuvi:

  • Biobavlna je ideální pro citlivou pokožku, nebo i osoby s atopickou pokožkou.

  • Jedná se o hypoalergenní vlákno s velmi jemným omakem.

  • Bavlna je prodyšná.

  • Udržuje pokožku suchou tím, že absorbuje vlhkost a odvádí tělesné teplo. Z tohoto důvodu je jeho využití při výrobě oděvů a obuvi.

  • Na rozdíl od syntetických vláken nevytváří statickou elektřinu.

  • Další jeho výhodou je jednoduchá údržba.

  • Oblečení z biobavlny se snadno pere a obvykle se nemusí žehlit.

  • Další výhodou organické bavlny je, že je ohleduplná k životního prostředí snížením spotřeby vody v zemědělství.

  • Organická bavlna je bez toxinů a protože se používají pouze organická vlákna a přírodní barviva je potřeba vědět, že mít v rukou 100% organickou a netoxickou látku, je důležité na ní vždy hledat certifikát GOTS.

co je certifikát GOTS?

Certifikát GOTS – Global Organic Textile Standard,  „Světový standard pro organické textilie“ – pečeť, která zaručuje, že látka pochází výhradně z organických vláken, což zajišťuje její kvalitu a udržitelnost.

Bavlna s certifikací GOTS prošla přísnými kontrolami, které zajišťují odolnost materiálu a stálost barvy, použití přírodních barviv a také původ organických vláken.

Výrobní proces tkaniny a pěstování bavlněných vláken jsou šetrné k životnímu prostředí, což vede ke snížení spotřeby vody a produkce odpadu. Certifikát též zaručuje dodržování důstojných pracovních podmínek.

Postarejme se společně o planetu vytvořením udržitelnější a ekologičtější módy.